۲۵ فروردین ۱۴۰۳

مقایسه رنو پریمیوم ۴۴۰ با رنو پریمیوم ۴۶۰

image1 3

مقدمه

کامیون‌ها نقشی مهم و اساسی در جابجایی کالاها دارند و در سیستم ترابری و حمل و نقل جاده‌ای حضوری پررنگ و پر قدرت دارند. از دیرباز انواع و اقسام کامیون‌ها با امکانات و تجهیزات مختلف در سیستم حمل و نقل جاده‌ای حضور داشته و هر روز سعی بر این بوده که با ارائه قابلیت‌های جدید و برطرف کردن ایرادات قبلی، مانند هر موضوع دیگری، تکنولوژی و دانش به خدمت درآمده تا استفاده از تجهیزات کاربردی و مناسب‌تر منجر به تولید و تجهیز کامیون‌های امروزی شوند. رنو یک برند تجاری در زمینه تولید کامیون‌ها و کشنده‌های سنگین است که با اسب‌های حمل و نقل سنگین، قوی، قابل اعتماد و مستحکم جایگاه ویژه‌ای در این حیطه به خود اختصاص داده است؛ از جمله کشنده‌ها و کامیون‌های رنو پریمیوم که با انواعی از مدل‌های متفاوت حضور و نقش برجسته‌ای در جاده‌ها در سرتا سر دنیا دارند. در این جا قصد داریم تا به مقایسه رنو پریمیوم ۴۴۰ با رنو پریمیوم ۴۶۰ پرداخته و مشخصات این دو را با هم بررسی نماییم.

معرفی کشنده رنو پریمیوم ۴۴۰

رنو پریمیوم ۴۴۰ دارای موتور یورو ۳، یعنی استاندارد عدم آلایندگی یورو ۳، است. موتور DXI 11 آن ۴۴۰ اسب بخار قدرت داشته و این مدل با گیربکس دستی ZF 16 دارای ۱۶ دنده جلو و ۲ دنده عقب است. وزن مجموع ناخالص آن ۱۹۰۰۰ کیلوگرم و وزن مجموع ترکیبی آن ۴۰۰۰۰ کیلوگرم است. این کامیون دارای یک سیستم هیدرولیک است و وجود عملکرد «محور تواندهی»، قدرت را به بخش‌های هیدرولیکی و الکتریکی منتقل می‌کند.

از ویژگی‌های این کشنده، برخورداری از یک کابین ویژه و سیستم تهویه هوا و کروز کنترل است. به طوری که مدت زمان رانندگی و سرعت رانندگی توسط دستگاه «تاخوگراف» که قدرت خواندن و پردازش کارت‌های هوشمند را دارد، ثبت می‌گردد. کابین این کامیون با داشتن دو تختخواب و آیینه‌های برقی همراه با گرمکن آیینه و سقف بازشوی برقی و همچنین صندلی راننده که قابل تنظیم و بادی است و آفتابگیر شیشه جلو، فضایی راحت را برای راننده فراهم می‌نماید.

image2 5

مشخصات کشنده رنو پریمیوم ۴۴۰

مشخصات عمومی  
برندرنو
مدلپریمیوم ۴۴۰
قدرت موتور۴۴۰ اسب بخار یورو ۳
نوع موتور۲×۴ ــ ۲۰۰۶ DXI 11
نوع گیربکسدستی
تعداد دنده۱۶ دنده جلو + ۲ دنده عقب
تعداد سیلندر۶ سیلندر به همراه سیستم اینترکولر
سوپاپ۲۴ عدد
تاخوگرافدیجیتال
ظرفیت یدک‌کش۴۰۰۰۰ کیلوگرم
ارتفاع شاسی۱۰۰ سانتی‌متر
تعداد مخزن بنزین۲ عدد
تعداد تختخواب۲ عدد
طول کشنده۶۰۴ سانتی‌متر
پهنا۲۴۸ سانتی‌متر
ارتفاع۵۷ سانتی‌متر
فاصله بین محور جلو و عقب۳۹۰ سانتی‌متر
وزن کشنده / خالص۶۵۶۰ کیلوگرم
محور چرخ‌ها۶۱۰ سانتی‌متر
وزن اکسل۱۱ کیلوگرم
تحمل وزن۷۳۶۵
وزن ناخالص۱۹۰۰۰
باطری۲۰۱۲ ولت، ولتاژ ۲۴ ولت
ترمز جلو و عقبدیسکی همراه با ABS، EBS، ASR(ضد لغزش)
سیستم تعلیقجلو: فنر پارابولیک‌‌ عقب: بادی

معرفی کامیون کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰

نام کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰ در دنیای کشنده‌های مجهز و مدرن امروزی برابری می‌کند با اطمینان و اعتماد در داشتن سواری و عملکرد بی‌نظیر و آسودگی در پیمودن مسافت‌های طولانی، علاوه بر صرفه اقتصادی. این کشنده که توسط شرکت رنو به عنوان یک تولید کننده فرانسوی باسابقه با طراحی و تجهیز برجسته تولید شده، به راحتی وعده برخورداری از مزایای زیادی را برای رانندگان در صنعت حمل و نقل سنگین تجاری به ارمغان می‌آورد.

کشنده ۴۶۰ از نظر ظاهری بلند بوده و با داشتن کابین خواب با سقف بلند جذاب و مناسب است. دارای بدنه عالی، کیفیت بالا و چیدمان متناسب کابین از نقاط قوت اصلی فروش کشنده رنو ۴۶۰ است. فرمان دقیق، فضای مناسب بالا و اطراف سر راننده، فضای پایین پا و صندوق عقب بزرگ به علاوۀ دید عالی جاده، موقعیت تسلط بر جاده و رانندگی بالا، آینه‌های جانبی بزرگ، صفحه نمایش دیجیتالی و استفاده آسان از مجموعه‌ای از ابزار و امکانات اطراف راننده، همگی رنو ۴۶۰ را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای انتخاب تبدیل کرده است.‌ از نظر سطح تجهیزات Renault Premium 460‌‌ به عنوان یک موجود کارآمد و یک کشندۀ حرفه‌ای طبقه‌بندی می‌شود. همچنین این کشنده دارای سیستم پخش MP3 با قابلیت اتصال به بلوتوث است که تمامی این ویژگی‌ها در کنار خصوصیات فنی، آن را به یک اسطوره برجسته تبدیل کرده است.

کامیون کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰ با داشتن سیستم‌های متفاوتی نظیر؛ ترمز بادی الکترونیکی، سیستم کنترل موتور در حالت توقف که دور موتور را متوقف کرده و مصرف سوخت را پایین می‌آورد، موتور ۶ سیلندر با قدرت گشتاور مناسب، سیستم تنظیم تعلیق با توجه به میزان بار و همچنین محافظ یخ‌زدگی و دیگر آپشن‌ها جایگاه و جذابیت بسیار بالایی را کسب کرده است.

image3 3

مشخصات کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰

مشخصات عمومی  
برندرنو
مدلپریمیوم
قدرت موتور۴۶۰ اسب بخار‌ یورو ۵
نوع موتور۲×۴‌ ــ ۲۰۱۰‌ DXI11
نوع گیربکساتوماتیک هوشمند
تعداد دنده۱۶ دنده جلو + ۲ دنده عقب
تعداد سیلندر۶ سیلندر
تعداد سوپاپ۲۴ عدد
تاخوگرافدیجیتال
ارتفاع شاسیشاسی تراکتور/ متوسط
تعداد مخزن بنزین۲ مخزن
تعداد تختخواب۲ عدد
طول کشنده۶۲۰ سانتی‌متر
پهنا۲۴۸ سانتی‌متر
ارتفاع۲۹۳ سانتی‌متر
فاصله بین محور جلو و عقب۳۸۰ سانتی‌متر
وزن اکسل۹ کیلوگرم
وزن کشنده/ خالص۶۵۶۰
تحمل وزن۹۹۴۰
وزن ناخالص۱۹۰۰۰
مجموع بار وارده بر دو محور۲۱ تن
باطری۲۰۱۲ ولت، ولتاژ ۲۴ ولت
ترمز جلو و عقبدیسکی همراه با ABS، EBS، ASR(ضد لغزش)
سیستم تعلیقجلو: فنر پارابولیک عقب: بادی

قابل ذکر است که چراغ‌های LED ویژۀ رنو ۴۶۰ دارای عملکرد خاص در طول روز، چراغ اصلی، مه‌شکن و نشانگرهای مخصوص هستند که سه برابر استاندارد معمول، به جهت ارائه دید جانبی و ایمن عمل می‌کنند. همچنین طراحی بسیار مناسب و راحت کابین کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰ به گونه‌ای است که راننده می‌تواند تمام اطلاعات مورد نیاز را پیش رو داشته و آن‌ها را به راحتی رصد کند. علاوه بر وجود آیینه‌های جانبی بزرگ و برقی همراه با گرمکن و البته دید عقب مناسب که لازمۀ رانندگی آسوده است، سیستم ترمز موتور که کمک می‌کند تا با کم کردن سرعت و ترمز معکوس، به جای فشردن پدال ترمز، سرعت را پایین آورده و حرکت چرخ‌ها را کند نماید.

از سویی دیگر سیستم Optidrive gearbox این امکان را می‌دهد که دو حالت تعویض دنده به شکل دستی یا اتوماتیک را انتخاب کنید که منجر به عملکرد بهتر کلاچ و دنده و کاهش سایش اجزای مکانیکی و البته کاهش مخارج و هزینه‌ها از جهت اقتصادی می‌شود.

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: مقایسه رنو پریمیوم ۴۴۰ با رنو پریمیوم ۴۶۰ | مجله جاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *