آشنائی با کامیونت شاکمان Y9 محصول ویرا دیزل

بررسی کامیونت Shacman محصول ویرادیزل

شرکت ویرا دیزل، یکی از زیر مجموعه های شرکت معظم ماموت می باشد که در ابتدای سال ۱۴۰۰ با هدف تولید، عرضه و ارائه ی خدمات پس از فروش خودروهای کار و تجاری شاکمان چین، در ایران آغاز به کار کرد. دفتر مرکزی این شرکت در کیلومتر ۱۶ جاده ی مخصوص کرج (بزرگراه لشگری) واقع شده است. پیشتر و بیشتر ویرا دیزل را با ارائه ی کشنده ی جذاب و پر آپشن دماغدار آن (موسوم به شاکمان کانوکشنال – Shacman Conventional) می شناسیم. این کشنده برای اولین بار در نمایشگاه خودرو شهر آفتاب در اردیبهشت ۱۴۰۱ رونمایی شد و به علت طراحی جذاب و غیر معمول آن، در رسانه ها سر و صدای زیادی به پا کرد. در حال حاضر ویرا دیزل اقدام به عرضه کامیونت های Y9 شاکمان با تناژهای ۵.۵ و ۶ نموده و به زودی گونه ی ۸ تُن هم به مدار تولید و عرضه خواهد پیوست.

در سالهای قبل تر کشنده ی شاکمان ساخت ایران خودرو دیزل تحت برند «دنیز» به بازار عرضه شد که علی رغم دارای بودن مشخصات قابل توجه، به علت سیاستهای نادرست بازاریابی شرکت سازنده و ناشناختگی برند، از فروش بسیار محدودی برخوردار شد.

طراحی بدنه و نمای ظاهری کامیونت شاکمان

کامیونت شاکمان نمای بیرونی
کامیونت شاکمان Y9 در کنار کشنده ی شاکمان Cab Over Y3 هر دو محصول ویرا دیزل

طراحی بدنه این کامیونت، با وجود جلوپنجره ی خطی، لوگوی بسیار بزرگ S شکل شاکمان و چراغهای یکپارچه جلو، کاملا جلب نظر کننده ست. نوع قرارگیری چراغهای جلو کمی به کامیونتهای جک که در سالهای گذشته وارد بازار کشور شدند، شبیه هست. اما ترکیب دی لایت (چراغ روشنائی روز) و لنز چراغ اصلی، نمای جذاب تری ایجاد کرده است. به نظر میرسد نمونه های تولیدی در ایران با تعویض لوگوی S به لوگوی کرگدن شکل ویرا دیزل به بازار ارائه شوند.

بادگیر سقف و قاب آینه های جانبی نیز همرنگ بدنه شده است. در پایین شیشه ی جلو حاشیه ای مشکی رنگ اضافه شده که در نمونه های وارداتی نوشتار SHACMAN بروی آن جلوه ی مناسبی دارد. دستگیره ی بیرونی دربها از نوع کششی عمودی است که کار ورود به کابین را تسهیل میکند.

کامیونت شاکمان در گونه ی ۶ تُن دارای طول ۶۸۶۰ میلیمتر، عرض ۱۹۹۵ میلیمتر، ارتفاع سقف ۲۳۸۰ میلیمتر و فاصله ی محوری (Wheelbase) برابر با ۳۸۰۰ میلیمتر می باشد. وزن خالص این کامیونت نیز ۲۸۰۰ کیلوگرم می باشد.

طراحی داخل کابین و نمای داخلی کامیونت شاکمان

طراحی داخلی کامیونت شاکمان، به وضوح یک سر و گردن از سایر کامیونتهای این رنج بازار بالاتر است. طراحی کلی داشبرد مثل اکثر محصولات شاکمان شبیه به خودروهای سواری است. استفاده از متریال با کیفیت با ترکیب چهار رنگ قهوه ای، طوسی، نقره ای و مشکی فضای متفاوت و شیکی را پدید آورده است. از دیگر نقاط قابل توجه آن میتوان به پوشش چرم مصنوعی دور غربیلک با طراحی صاف پایین آن برای ورودی و خروج راحت تر راننده (موسوم به فرمان دی کات یا D-Cut)، استفاده از نمایشگر بزرگ و با کیفیت، دریچه های تهویه ی ذوزنقه ای، کنسول میانی با دو کاپ هولدر و جای مدارک اشاره کرد. برروی غربیلک فرمان کامیونت Y9 هم شاهد کلیدهای کروزکنترل و مولتی مدیا هستیم.

صفحه آمپر این کامیونت هم از نوع ترکیبی آنالوگ و دیجیتال می باشد. در میانه ی صفحه آمپرها شاهد کامپیوتر سفری پر امکاناتی هستیم. نکته ی جالبتر اینکه دو عقربه ی دورسنج و کیلومترسنج این خودرو، معکوس یکدیگر کار می کنند و نمای قرینه و زیبایی را پدید آورده اند.

از نکات منفی آن میتوان به عدم داشتن قسمت خواب (کابین خوابدار) در این محصول اشاره کرد که در مسافتهای طولانی قاعدتا باعث خستگی راننده یا سرنشین خواهد بود.

پیشرانه و تجهیزات فنی کامیونت شاکمان

موتور این کامیونت، مثل اکثر قریب به اتفاق کامیونتهای این روزهای بازار ایران، از نوع چهار سیلندر ۳.۸ لیتری توربو دیزل کامینز (Cummins) می باشد. که قادر به تولید ۱۵۴ اسب بخار قدرت و گشتاور ۵۰۰ نیوتن متر می باشد. این موتور با مصرف ادبلو قادر به دریافت استاندارد آلایندگی یورو ۵ – EEV می باشد. این موتور بروی کامیونتهایی همچون دیما مایان دیزل، جک آرین دیزل، فورس بهمن دیزل، شیلر بهمن دیزل و… قرار گرفته است.

اما فصل تمایز فنی این کامیونت با سایر رقبا، استفاده از گیربکس FAST دستی ۱+۶ می باشد که در کمتر محصولی روئیت می شود. این گیربکس ساخت شرکت Shaanxi Fast چین می باشد.

تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی کامیونت شاکمان

ترمزهای جلو و عقب کامیونت شاکمان از نوع دو مداره بادی (پنوماتیک) هست که در هر دو محور به شکل ترمز کاسه ای ارائه شده است. سیستم مکمل ترمز ABS/EBD یاری گر راننده در متوقف کردن هر چه با کیفیت تر این محصول خواهد بود. ترمز کمکی خفه کن اگزوز (Exhaust brake) هم از طرف سازنده برای آن در نظر گرفته شده است.

کروز کنترل، شیشه بالابرهای برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک، دی لایت، مولتی مدیا با دوربین دید عقب و… از دیگر تجهیزات این کامیونت هستند. مخزن سوخت آلومینیومی این کامیونت به ظرفیت ۱۳۰ لیتر و مخزن ادبلو به ظرفیت ۱۶ لیتر می باشد.

قیمت کامیونت شاکمان

این کامیونت به طور مستقیم و تا زمان نگارش این مطلب توسط ویرا دیزل در بازار ارائه نشده است اما با در نظر گرفتن قیمتهای رقبا همچون کامیونت جک و کامیونت دیما LR-154 ، به نظر میرسد با توجه به طراحی بیرونی و داخلی مناسبش با قیمتی حدود ۱.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ الی ۱.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان خرید و فروش شود.

اشتراک گذاری

6 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *